BlogCherry Times

[SZOK] Muzeum Techniki będzie przenosić się do szkoły na Wiśniowej- eksponaty są już od dawna na miejscu.

W związku z problemami finansowymi zarząd NOT w ostatnim tygodniu podjął wiążącą decyzję dotyczącą zmiany siedziby Muzeum Techniki. 1 kwietnia 2018 okazało się, że zwycięzcą zostało Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. Tym co wyróżniało ofertę warszawskiej szkoły było posiadanie dużej liczby własnych eksponatów, które dotychczas służyły jako pomoce dydaktyczne. Odkryte zbiory muzealne mają zaskakującą wartość historyczną. Znaleziono m.in. niesłychanie cenne projekty Leonarda Da Vinci, XIX wieczne ogniwa galwaniczne czy maszyny parowe. Największym skupiskiem eksponatów okazała się sala 200, na drugim piętrze budynku szkoły. Zarząd muzeum jest również zadowolony, że będzie w stanie uzupełnić ekspozycję dotyczącą polskiej myśli technicznej ubiegłego wieku. Prace dyplomowe z lat 50, wykresy żelazo-węgiel i inne cenne eksponaty wejdą na stałe do zbiorów muzealnych. Jeden z członków zarządu NOT tak komentuje sprawę:

„Nikt z nas nie myślał, że zła sytuacja muzeum, może tak się poprawić. Weszliśmy w posiadanie niezwykle cennego zbioru eksponatów, co zdecydowanie zwiększy liczbę zwiedzających.”

Uczniowie i pracownicy szkoły nie kryją zaskoczenia i żałują, że wcześniej nie zwrócili uwagi na cenne zabytki mieszczące się w ich szkole.