[SZOK] Nowy sezon „Korony Królów” będzie kręcony w szkole na WIŚNIOWEJ !!!
on 24 lutego 2018

Już od dłuższego czasu historyczna telenowela „Korona Królów’’ jest produkcją, która nie pozwala zagranicznym twórcom spać spokojnie. Rekordowa publiczność z wielkim zaangażowaniem śledzi serialowe losy dynastii Piastów. Jednak, największą niespodzianką drugiego sezonu polskiej superprodukcji jest decyzja o wykorzystaniu do zdjęć wnętrz budynku przy ulicy Wiśniowej. Kierownik planu serialu „Korona Królów” komentuje swoją decyzję:

„- Wnętrza budynku szkoły na ulicy Wiśniowej świetnie będą oddawać charakter średniowiecznych zamków, a charakterystyczny półmrok korytarzy szkoły idealnie nadaje się na scenerię polskiej „Gry o Tron”. Największym zaskoczeniem były oryginalne, zachowane z XV wieku sklepienia krzyżowo- żebrowe na parterze szkoły. Myślę że większość uczniów i nauczycieli nie zdaje sobie sprawy z potencjału, jaki drzemie w murach tego budynku. Od razu gdy ekipa filmowa przyjechała na miejsce, była w ogromnym szoku. Takich wnętrz właśnie szukaliśmy.”

Dużo uczniów i pracowników szkoły jest zadowolonych z decyzji producentów i deklaruje chęć śledzenia kolejnych odcinków serialu. Niestety, również słychać głosy sceptyków. Niektórzy twierdzą,  że decyzja twórców jest zamachem na apolityczność szkoły, a nawet część uczniów w ramach protestu, zachęcała do kradzieży kosztownych dekoracji jasełkowych i prześcieradeł niezbędnych do doświetlenia planu.

Wszystkie wydarzenia, nazwiska, informacje są zmyślone.

Instagram Slider

No images found!
Try some other hashtag or username